Nájdete tu archív rôznych zdrojov, článkov, zaujímavostí a informácii o zelenom jačmeni a sladkovodné riase Chlorella pyrenoidosa.
Novinky a zaujímavosti sú získané pri hľadaní ďalších cenných informácií o zelených potravinách na internete, ktoré Vám pomôžu sa správne rozhodnúť. Ak si napriek  všetkým informáciam neviete vybrať, neváhajte ma kontaktovať. Rada vám poradím.


Zelený jačmeň a akné

Keď akné nás sprevádza životom ...

Akné, je vždy spájané s obdobím dospievania a pohlavného dozrievania, kedy prebúdzajúcej sa hormóny v našom tele víťazí nad zdravým rozumom a súdnosťou a naše najbližšie okolie má čo robiť, aby túto situáciu, spolu s nami, v zdraví prestal. Nie vždy je priebeh tohto obdobia bez komplikácií a nie vždy prejavy akné vymiznú po skončení puberty. Akné trápi čoraz viac ľudí a to aj dlhodobejšie nie len v období puberty a to bez rozdielu či sa jedná o ženy či mužov.

 

Ďalšie informácie...
 
ZELENÉ POTRAVINY v období tehotenstva a dojčenia
Veľmi častým dotazom na prednáškach, v elektronickej pošte aj po telefóne je, ako je to zelenými potravinami v období tehotenstva a dojčenia. Mnoho žien sa obáva v týchto, pre nich veľmi dôležitých životných obdobiach zelené potraviny užívať, či je začať užívať. Ak Mladý jačmeň či Chlorellu už dlhodobo užívate ešte pred počatím, máte istotu, že väčšina škodlivín je z Vášho organizmu už odstránená a užívanie zelených potravín počas tehotenstva i dojčenia neprerušujte. Zelené potraviny dokonale nahrádzajú rôzne Multikomplexi vitamínov a minerálov, určené pre tehotné ženy a dojčiace matky. Navyše ako jačmeň tak aj riasa pôsobí ako adaptogén, to znamená, že harmonizujú činnosť jednotlivých orgánov a systémov v tele. A to je nutné ustrážiť predovšetkým v tak náročných obdobiach, akými je obdobie tehotenstva a kojenia.
Ďalšie informácie...
 

Zelené potravíny a ich pôsobenie na zdravotný stav

Zelené potraviny majú oproti potravinovým doplnkom najväčšiu výhodu v tom, že pôsobia na organizmus komplexne a že sú živé. Komplexnosť zelených potravín je vyjadrená nielen ich zložením, ale predovšetkým účinkom, ktorý sa prejavia už veľmi skoro po začatí ich užívania. A tak pociťujeme a pozorujeme ako účinky pozitívne - zvýšenie vitality, zlepšenie nálady, úpravu biorytmov, zlepšenie celkového zdravotného stavu, tak aj účinky, ktoré sa môžu javiť ako záporné, ale len na prvý pohľad. V skutočnosti sa jedná len o reakciu organizmu, ktorá znamená naštartovanie očistných a ozdravných procesov. Dochádza k mohutnej aktivácii imunitného systému a to na niekoľkých úrovniach.
Ďalšie informácie...
 
Neplodnosť a zelený jačmeň
Ako plynie čas a stále viac užívateľov má pozitívne skúsenosti s užívaním zelených potravín, objavujú a postupne i nové a nové poznatky a súvislosti.
Jedným z posledných zistení je, že sa objavujú počatia takzvaných zelených bábätiek, kedy ich matky, ktoré boli pred tým dlhodobo liečené pre neplodnosť, po dlhodobejšom užívaní zeleného jačmeňa, cez všetky pesimistické rodinné aj lekárske očakávania zrazu otehotnie a to je veľkým prekvapením nielen pre ne samotné ale predovšetkým pre ich lekára - gynekológa
Ďalšie informácie...
 

Nadváha a zelený jačmeň

zeleny-jacmen-napoj-dobrezdravie.sk-mNadváha vedie k vysokému krvnému tlaku, srdcovým ochorením a arterioskleróze. Nadváha v strednom a vyššom veku takmer vždy smeruje k týmto chorobám. Naša strava obsahuje olej a tuk, lúpanú ryžu, biely chlieb a biely rafinovaný cukor v množstve, ktoré sa v tele bezo zvyšku spáli len ťažko. Ak spaľovanie nefunguje, živiny zostávajú nerozložené a ukladajú sa vo forme tuku.
Ďalšie informácie...
 

Zelený jačmeň proti rakovine

jacmenpohar2

Každá zdravá bunka nášho organizmu túži po živote a po službe vyššiemu celku. Pre porozumenie formulácii "vyššiemu celku" dodajme, že každá bunka je súčasťou nejakej tkaniva, ktorá je súčasťou nejakého orgánu, ktorý zase slúži vyššiemu celku, tj organizmu samotnému.
A zmysel života organizmu je opäť služobný. Pochopiteľne že slúžime aj sami sebe, máme zakódovaný pud sebazáchovy, ale zmysel života je služobný. Aj my máme (rovnako ako každá jednotlivá bunka organizmu) slúžiť vyššiemu celku - napr svojej rodine. Človek vytrhnutý z kontextu rodiny, spoločnosti, ľudstva ako takého, človek žijúci len sám pre seba stráca zmysel života rovnako, ako ho stráca každá jednotlivá bunka. Jednoducho - každá naša bunka, rovnako ako človek sám, má dve základné informácie.

Ďalšie informácie...
 

Chlorella a rakovina

chlorellajahoda Onkologické ochorenia sú stále častejšie. Aj napriek nesporným úspechom medicíny v posledných rokoch, ako z hľadiska včasnej diagnostiky, tak iz hľadiska vo svojich výsledkoch oveľa vyšších percentách úspešnosti liečby a dĺžky prežitia, patrí úmrtie v súvislosti s onkologickým ochorením k druhým najčastejším príčinám smrti v našej republike. Na jednej strane sa teda darí tieto ochorenia včas odhaľovať a pomerne dobre aj liečiť, na druhej strane je prudký vzostup počtu onkologických ochorení príčinou vzrastajúcich smutných čísel v zdravotníckych štatistikách.

Ďalšie informácie...
 
Zelené potraviny a funkčný Dyspeptický syndróm
Funkčné Dyspeptický syndróm (FDS) je skupina najrôznejších príznakov vychádzajúcich z oblasti tráviaceho traktu. FDS trápi veľmi početnú skupinu obyvateľstva predovšetkým vo vyspelých krajinách. Štatistiky uvádzajú postihnutia až 20% populácie. V ČR sú to viac ako 2 milióny ľudí. Príčin, ktoré sa spolupodieľa na FDS, je mnoho. Určite jednou z najdôležitejších je trvalý stres, ďalej uponáhľaný štýl života, nepravidelné stravovanie ak tomu ešte často nesprávne zloženie stravy, nadmiera perlivých nápojov a v poslednej dobe aj nadužívanie liekov. Všetky tieto vplyvy vedú predovšetkým k trvalému prekysľovaniu v oblasti tráviaceho traktu a následne potom k prejavom FDS. Všetci tieto nepríjemné pocity poznáme mnohí aj z vlastnej skúsenosti. Patrí sem pálenie záhy, pocity plnosti, nadúvanie a tiež prejavy zápchy a hnačky. Dôležité je upozorniť, že ak trpíte týmito príznakmi, potom u FDS klinické vyšetrenia nepreukážu žiadne významné zmeny a poruchy v oblasti tráviaceho traktu.
Ďalšie informácie...
 
« ZačiatokPredch123ĎalejKoniec »

Stránka 1 z 3